Traian Basescu, la Nasul Tv: Liderii Justitiei latra si ar trebui sa se uite in ograda lor. Se duc unii la Bruxelles si spun ca nu ii ajuta nimeni in afara ambasadelor straine. E o minciuna

de I.B.     HotNews.ro

Fostul presedinte Traian Basescu a declarat miercuri seara, in exclusivitate la Nasul TV, ca fosta sefa a DIICOT, Alina Bica, a fost ridicata de mascati de pe strada pentru a fi dusa la DNA si arestata desi cu doua zile inainte fusese audiata la DNA.

”De ce este nevoie de asa ceva?”, a comentat Traian Basescu, confirmand ca in acest moment ”este un nucleu de oameni care decide pe cine aresteaza”

”Aceste institutii au prea multa putere, nu sunt sub control, aresteaza si batjocoresc din interese care le apartin trebuie adusi sub control.  Aceste institutii nu trebuie sa faca exercitii de imagine sau de numire a unora in functii. Liderii justitiei latra si ar trebui sa se uite in ograda lor”, a declarat fostul presedinte.

El a adaugat ca ii este scarba de unii lideri din Justitie care se duc cu jalba la Bruxelles, mintind ca nu sunt sprijiniti in tara.

”Se duc unii procurori la Bruxelles si spun ca nu ii ajuta nimeni in Romania, ca nu mai ambasadele straine fac asta. Este o minciuna, acesti lideri ai justitiei cred ca vor obtine un nou mandat de la ambasade. Se inseala”, a comentat Traian Basescu, referindu-se la Laura Codruta Kovesi, adaugand ca ”Si in justitie si in procuratura, ca si in politica, sunt oameni corupti”.

Despre Crinuta Dumitrean de la ANRP serviciile mi-au zis ca e curata ca Arcul de Triumf! 

”Eu am pus sub semnul intrebarii activitatea Crinutei Dumitrean la ANRP, dar serviciile mi-au zis ca e curata ca Arcul de Triumf. Intrebasem dupa ce mi-a zis Elena Udrea despre neregulile de acolo, iar serviciile mi-au zis pe vorbe ca e curata, a declarat Traian Basescu”, in exclusivitate la emisiunea 100% de la Nasul TV.

Despre prestatiile presedintelui Klaus Iohannis

Presedintele Basescu a declarat, miercuri seara, la Nasul TV, ca presedintele Iohannis e vinovat ca a creat conditiile ca Victor Ponta sa revina in joc dupa ce a pierdut alegerile prezidentiale, ”a resuscitat cadavrul lui Ponta”. Victor Ponta nu il consulta, nu ii spune nimic si Ioahnnis nu zice nimic, a mai spus Traian Basescu care crede ca presedintele Iohannis trebuie si este obligat sa se implice mai mult in viata politica.

  • Victor Ponta nu il consulta, nu ii spune nimic si Ioahnnis nu zice nimic, a mai spus Traian Basescu. Este complicele lui Ponta, a precizat fostul sef al statului.
  • Presedintele Romaniei este un soi de mobila pentru Ponta, l-am vazut pe presedinte ca un om beteag mergand la Roma sa auda ca Italia ne sustine pentru integrarea in Schengen. Nici o noutate, Italia ne sustine de 10 ani, a precizat Basescu.
  • Nu inteleg pozitia presedintelui, pare ca singura lui misiune este ca inventeze pozitia de Prima Doamna, a continuat fostul presedinte.
  • Presedintele are obligatia sa se manifeste public, nu e mobilier de la Mobexpert.
  • Daca nu vrea sa fie un impostor trebuie sa aiba atitudini publice, sa ii reprezinte pe romani.

Despre Dan Tapalaga: ”Eu nu am nimic cu Dan Tapalaga si sunt de acord cu 99% din ceea ce scrie”
























4187 vizualizari

  • -4 (32 voturi)    
    Si totul a inceput.... (Miercuri, 29 aprilie 2015, 22:22)

    newlook [utilizator]

    Si totul a inceput la jumatate de ora dupa ce el a plecat de la Cotroceni. Pana atunci justitia fusese perfecta, necorupta, nepangarita...mai la dreapta de Sf, Petru.

    Ghinion ! (cum ar zice un celebru!)
    • +2 (4 voturi)    
      Personaje... (Joi, 30 aprilie 2015, 7:42)

      Ziarist independent [anonim] i-a raspuns lui newlook

      Haide, de Alina Bica, de Crinuta Dumitrean, de Colduta Kovesi, de Klaus Johannis, de Arcul de Triumf, de Elena Udrea, de Traian Basescu , de Pima Muiere am tot auzit, dar Dan Tapalaga, asta, cine e dom-le?
  • -4 (28 voturi)    
    huh (Miercuri, 29 aprilie 2015, 22:23)

    Mazeta [utilizator]

    Cum? Laura Codruta Kovesi a primit mandat de la ambasade străine și face parte dintr-un „nucleu care decide pe cine arestează”? asta ne spune Băsescu?
  • -4 (30 voturi)    
    De cand a devenit omul asta asa de josnic? (Miercuri, 29 aprilie 2015, 22:27)

    bogdan192 [anonim]

    Ce caracter abject. O deceptie mai puternica decat milica. Sper sa infunde parnaia cu tot cu mafiotii pe care ii apara.
    • -5 (21 voturi)    
      A fost intotdeauna (Joi, 30 aprilie 2015, 2:41)

      lucky luck [utilizator] i-a raspuns lui bogdan192

      Eu l-am descoperit in decembrie 1997, la debarcarea miseleasca si lasa a lui V Ciorbea. Altii l-au descoperit mai devreme, multi mai tarziu. Un cabotin de geniu.
  • -7 (25 voturi)    
    parerea mea (Miercuri, 29 aprilie 2015, 22:28)

    soloman [utilizator]

    ma face sa imi schimb parerea despre dansul.Au furat mult si au protejat pe altii care au furat.Merita catuse .Eu unul nu ii compatimesc.Chiar imi face placere sa ii vad cu catuse.
  • 0 (26 voturi)    
    pai si mie imi este.. (Miercuri, 29 aprilie 2015, 22:29)

    exilatul [utilizator]

    scirba de javre care isi pierd mintile pt o taranca blonda...si mie imi e scirba de unii care isi trimit copiii analfabeti sa reprezinte tara la bruxelles...etc..ma opresc pt ca am remarcat ca cei care il critica pe acest marinar nu prea sunt publicati de hotnews...
  • -8 (24 voturi)    
    Domnule fost președinte (Miercuri, 29 aprilie 2015, 22:32)

    ploiesteanu [utilizator]

    sunteți incredibil, condamnați tocmai persoanele care v-au dat satisfacție cât erați președinte, arestând pesedei. Acum ați luat foc fiind vorba de Elena Udrea. Probabil îi aveți pe toți la mână iar dosarele domniei voastre ați avut grijă să dispară (vezi actele de la Primăria Capitalei care au dispărut și actele de la Palatul Cotroceni pe care chiar Dvs. mărtutrisiți că le-ați luat și se află încă în posesia Dvs.), de aveți curajul ăsta
    • -4 (14 voturi)    
      n-au disparut toate dosarele ;) (Joi, 30 aprilie 2015, 2:42)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui ploiesteanu

      Mai exista cineva care are dosarul lui - si la momentul potrivit o sa-l scoata ;)
  • -8 (22 voturi)    
    dispret pentru fostul presedinte (Miercuri, 29 aprilie 2015, 22:36)

    justitiarul [anonim]

    ati sustinut justitia si v-ati luptata pentru ea ,pana cand membrii familiei d-voastra au probleme,cadeti in derizoriu d-nule fost presedinte !
    Ne umple pe toti furia sa va auzim cantand pe aceesi voce cu d-nul PONTA dezlantuiti in acelasi scop destabilizarea justitiei !.
    va asiguram ca tot respectul romanilor pentru d-voasta in acest moment s-a topit !ba mai mult sentimentele se convertesc in resentimente ......deci va apropiati cu pasi repezi de tot ceea ce inseamna ,dispret , ura pentru tot ceea ce ati facut !
    sa nu credeti ca oamenii nu au realizat ce ati facut !
    in cei zece ani ati inlocuit vechea stuctura securisto-comunista cu alta ,la fel de rapace in timp ce poporului i se furniza idei despre criza economica !
  • -2 (26 voturi)    
    EX-ul (Joi, 30 aprilie 2015, 0:09)

    dorin valeriu [anonim]

    Ce de magarii debitate intr-un limbaj de mahala.Oare CSM nu-l poate acuza de ultraj ?
    Jenant oricum; pentru el dar si pentru noi, cei care l-am ales ...
  • -6 (20 voturi)    
    Vai, Justitia violata de azi...ce nepangarita era (Joi, 30 aprilie 2015, 0:22)

    newlook [utilizator]

    Si totul a inceput la jumatate de ora dupa ce el a plecat de la Cotroceni. Pana atunci justitia fusese perfecta, necorupta, nepangarita...mai la dreapta de Sf. Petru.

    Ghinion ! (cum ar zice un celebru!)
  • -1 (9 voturi)    
    mai minte omul da nici asa (Joi, 30 aprilie 2015, 7:00)

    eu [anonim]

    adica toti justitiabilii stiam ca la ANRP se fura la greu iar base se jura ca nu stia , hai sitir
  • -4 (6 voturi)    
    Aproape a trecut un an (Joi, 30 aprilie 2015, 7:59)

    ofCAER [utilizator]

    de cind fratele i-a fost arestat. Atunci, Basescu, s-a comportat ca un MARE om de stat: "intre justitie si familie aleg justitia!". Si a tacut, asemenea unui MARE om de stat, pina la finele mandatului (in cestiune).
    Dar acum, acelasi Basescu, cel sus-numit MARE om de stat, se comporta ca un Don Quijote.
  • -3 (9 voturi)    
    minte, minte, minte, mai ceva ca Ponta! (Joi, 30 aprilie 2015, 8:15)

    lili [anonim]

    A stiut foarte bine ce se intampla la ANRP, au stiu toti, dar le veneau bani de acolo la partid, cu ce bani s-a alimentat PDLul pentru campaniile electorale ale lui T Basescu?!
    A zis-o E Udrea, mult nu mai este si anchetele DNA vor scoate la iveala ILEGALITATILE in finantarea partidelor si vom vedea cum ANRPUl-monstru al coruptiei le asigura banii pentru partid!
    T Basescu MINTE ca NU a stiut, dimpotriva a stiut tot, dar a fost complice in toate ilegalitatille facute de PDListii lui si de acolitii lor gen Cocos si altii!!
    La puscarie cu penalul asta, nu-i mai curat decat madam Udrea, la puscarie si cu el!
    Astept clipa aia, mult nu mai este, succes DNA, succes Codruta!
    Chestia aia de final cu Dan Tapalaga arata ipocriizia lui T Basescu, data trecuta il facea "lingau de clante de ambasade" pe D Tapalaga iar aseara a spus ca este de cord cu 99% din ceea ce scrie(1% este probabil partea cu madam Udrea!!)!!
    Ipocrizie, numele tau este T Basescu!
  • 0 (6 voturi)    
    sampanie si caviar pentru corupti!! (Joi, 30 aprilie 2015, 8:32)

    lili [anonim]

    "Cum să-i scoți în cătușe în văzul întregii țări?!
    E o barbarie! Oamenii ăștia au și ei demnitate, iar stilul lor de viață trebuie prezervat, fie în libertate, fie în arest.
    Așa că trebuie conduși în Beciul Domnesc cu alai de lăutari și cu tăvi de șampanie și caviar. Am dovedi și noi astfel că suntem o țară emancipată, civilizată, nu o Românie în care s-a instalat „teroarea cătușelor”, nu?
    Mulți vin cu exemple din țări occidentale vis-a-vis de expunerea corupților în cătușe la tv. Ok.
    Când vom ajunge și noi la nivelul lor, când și la noi corupția va fi un fenomen marginal, nu un cancer generalizat în societate și, mai ales, în politică, atunci sunt de acord să adoptăm proiectul senatorului melcilor.
    Până atunci, chiar credeți că o plângem cu lacrimi de crocodil pe umărul celor care devalizează țara cu lăcomie de 25 de ani încoace?

    Știți de ce suntem pe ultimele locuri la toate capitolele în Uniunea Europeană? De-aia.
    Din cauza LOR.
    A politicienilor corupți.
    A hoților cu gulere albe. A tâlharilor din bani publici. Și vreți să ne fie milă?!
    Justiția are, printre alte scopuri, și pe acela al exemplului public.
    Poate măcar rușinea de a se vedea cu cătușe la mâini îi va face să se gândească de două ori înainte să mai fure.
    Sau poate nu?
    Și, în fond, ce atâta caragață? Îi putem număra pe degetele de la două mâini pe cei care au defilat cu brățări de oțel pe la tv în ultimele luni.
    Și, pentru atâta lucru, să ne apucăm să modificăm legile?!

    În ceea ce mă privește, am tras o concluzie: e bine să mai plec, din când în când, din țară. Poate când mă întorc, deschid televizorul, dau pe Antena 3 și ce să vezi? Campanii de apărare a independenței Justiției! Ce ziceți? Nu se poate? Never say never :) Eu unul, după ce am văzut azi dimineață la b1 tv, cred că e posibil orice…"
    http://www.reportervirtual.ro/2015/04/nucatuselor-vrem-sampanie-caviar-pentru-corupti.html
    • +5 (5 voturi)    
      off-topic : Eu am impresia (Joi, 30 aprilie 2015, 9:43)

      somesanu [utilizator] i-a raspuns lui lili

      ca sunteti doi care postati pe acest cont "lili". Pentru ca unele mesaje sunt de-a dreptul obiective, cu limbaj OK, iar altele nu.
  • -1 (7 voturi)    
    Penibil, dar deloc surprinzător... (Joi, 30 aprilie 2015, 8:58)

    marki [utilizator]

    „Reformatorul Justiției” a devenit (alături de Ponta)cel mai aprig dușman al ei. Pentru că... Udrea, obsesia blondă! Și, mai nou, Bica, cea numită în funcție la sugestia celei mai bune prietene.
    Cel mai dezamăgitor este faptul că, orbit de patimă, ex-președintele („pescuitor în ape tulburi”) nici nu-și dă seama cât de „mic” începe să devină...
  • +5 (13 voturi)    
    minusuri (Joi, 30 aprilie 2015, 9:19)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    Meschinaria si off-topicul se taxeaza cu minusuri la postaci.

    Basescu spune exact ce trebuie pentru lamurirea celor foarte multi care se mira de ce au votat Johannis.

    Justitia este puternica, atat de puternica incat unii lideri din jutitie cred ca ei sunt justitia... asta spune Basescu...
    • +1 (1 vot)    
      Și dumneata ce crezi, madam Viorica? (Joi, 30 aprilie 2015, 18:19)

      ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      Că nu ți-ai spus părerea. Nu cumva torni singură minusuri la toți postacii meschinii? Băsescu, sireacu, singur printre atâtea personaje meschine !
    • +1 (1 vot)    
      Vobea postacul care da minusuri (Joi, 30 aprilie 2015, 18:29)

      wanderer04 [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      Hahaha, papagalule, te recunoaste lumea de la o posta!! Se termina ei banii lui nuti, sa vedem ce faci atunci!
  • +2 (2 voturi)    
    Lehamite, dezgust, dispret...fata de bassescu... (Joi, 30 aprilie 2015, 18:31)

    wanderer04 [utilizator]

    Ce poti sa mai spui, ma mir ca a fost presedinte un asemenea specimen...a ajuns ultima scursura....nici antenistii cei mai penali nu faceau ce face el acum..Cum oare l-am suportat si votat???
  • -1 (1 vot)    
    This is Base (Vineri, 1 mai 2015, 0:31)

    cronicarul dupa ureche [utilizator]

    Ca orice politician care a ajuns la "Golden Blitzul" istoriei devine frustrat ca "nimeni nu e ca moi". Insa trebuie sa remarc ca unele chestii le nimereste...dar le spune cu limbajul specific gorilei cu barba.