Dan Sova, dupa ce a scapat de arestul preventiv: Cred ca au inteles colegii

de I.C.     HotNews.ro

Cazul Sova ajunge la CCR
Foto: Agerpres
Senatorul PSD Dan Sova a declarat, miercuri, dupa respingerea de catre parlamentari a cererii DNA privind arestarea sa preventiva, ca "au inteles colegii faptul ca un proces se desfasoara in instanta si asteapta sa se apere in fata judecatorilor".

"Cred ca au inteles colegii parlamentari, un proces se defasoara in instanta. Astept sa trimita cineva dosarul in instanta, pentru a putea sa ma apar acolo in fata judecatorilor", a spus Sova, potrivit Mediafax.

Intrebat daca in PSD s-a luat decizia ca toate cererile justitiei sa fie avizate favorabil, Dan Sova nu a dorit sa raspunda.

Intrebat despre gestul colegei sale de partid, Florentina Jipa, care i-a dat cu mir pe frunte, in plen, Sova a spus ca a fost un gest prietenesc, foarte frumos. "Sper sa fie de buna vestire", a mai adaugat el.
























3066 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Daca ... (Miercuri, 25 martie 2015, 14:11)

    Daniels22026 [utilizator]

    Daca cineva se mai indoieste de utilitatea arestarii mafiotilor, iata dovada: se apara unii pe altii in grup infractional organizat. In parlament, in presa, oriunde si oricum, sfidind justitia si opinia publica.

    Puscaria pentru mafioti!
  • +10 (10 voturi)    
    Mda......ce sa zic ???!!!!! (Miercuri, 25 martie 2015, 14:26)

    polonyca [utilizator]

    Au inteles ca daca tu intrai la mititica......... era grav de tot pt ...Ponta !!!! Asta e tot ceea ce era de inteles........lichea mica ce esti tu!!!!!:)
  • +9 (9 voturi)    
    nu te bucura pt ca.. (Miercuri, 25 martie 2015, 14:34)

    exilatul [utilizator]

    data viitoare nu vei mai scapa si vei fi insotit de prietenul tau, plagiatorul escroc...javrele primesc intotdeauna ce merita..
  • +9 (9 voturi)    
    Un parlament plin de derbedei,de hoti de lichele (Miercuri, 25 martie 2015, 14:38)

    andreesanu [utilizator]

    Parlament plin de derbedei ,de hoti si lichele care se apara unii pe altii.
    Aparindu-l pe Sova il apara pe Ponta virit pina la git in aceeasi hotie.
    • +2 (2 voturi)    
      ales de romani! (Miercuri, 25 martie 2015, 16:36)

      Crup [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      Asa e cum zici tu, dar atentie: ales de romani!!! In cunostinta de cauza! Asta spune totul despre alegatori! Asta este: poporul asta il avem, cu asta defilam!
  • +10 (10 voturi)    
    colegii intelege (Miercuri, 25 martie 2015, 14:40)

    strelka [utilizator]

    ca si ei e cu un picior in groapa DNA-ului si corb la corb nu scoate ochii. JIGODIILOR !
  • +7 (7 voturi)    
    Milogule (Miercuri, 25 martie 2015, 14:50)

    Comentatorul-x [utilizator]

    Nu aveti demnitate nici cat negru sub unghie. Sunteti niste hoti, fricosi si ipocriti. Sper sa infunati puscaria.
  • +9 (9 voturi)    
    Danutz, Dumnezeul tau este Viorel Minimus! (Miercuri, 25 martie 2015, 14:52)

    Plagarus [utilizator]

    Cade Sova, cade Ponta !
  • +2 (2 voturi)    
    si noi am inteles (Miercuri, 25 martie 2015, 16:38)

    Crup [utilizator]

    Sunt convins ca au inteles colegii tai, din moment ce si noi am inteles. Da, recunoastem: este smecher! Si - ca absolut orice politician roman - absolut impecabil in cinstea voastra desavarsita!
  • +1 (1 vot)    
    Toti au inteles....toti ! (Miercuri, 25 martie 2015, 22:45)

    potaissa [utilizator]

    primul cazi tu ,dup-aia dragnea ,ponta si toti sobolanii grosolaniei din 2012 si a reluarii din toamna de la alegeri. Cornutelor!