Ministrul Transporturilor, Lucian Șova: ”Când o să avem autostrăzi, o să avem salarii mari și vor pleca multinaționalele către alte zone fără autostrăzi, dar cu salarii mici”

de Redactia     HotNews.ro


Lucian Sova
Foto: Agerpres
„Când o să avem autostrăzi, o să avem salarii mari și multinaționalele vor pleca către alte zone fără autostrăzi, dar cu salarii mici”, este răspunsul dat de ministrul Transporturilor, Lucian Șova, unui deputat care afirmase că în lipsa infrastructurii marile companii, precum Dacia Renault, ar putea pleca din țară. Dialogul a fost dezvăluit de deputatul USR Cătălin Drulă, membru în Comisia de Transporturi din Camera Deputaților.

„Ministrul Șova i-a dat replica de mai jos, ieri, în Comisia de Transporturi, unui coleg deputat care afirmase că avem nevoie urgentă de autostrăzi și că riscăm să plece marile companii (de ex. Dacia-Renault) dacă nu avem o infrastructură decentă”, scrie Drulă pe contul său de Facebook

“Este o rețea de autostrăzi minunată în Occident. De ce au venit multinaționalele aici? Au venit că sunt salarii mici. Când o să avem autostrăzi, o să avem salarii mari. Și tot vor pleca. Către alte zone fără autostrăzi, dar cu salarii mici.”, ar fi spus ministrul Șova.

România are aproape 770 de km de autostradă în prezent, clasându-se pe ultimele locuri din Europa atât în ce privește lungimea rețelei de șosele de mare viteză, cât și ca număr de kilometri de autostradă per cap de locuitor.


Citeste mai multe despre   



















Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde 

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.

5288 vizualizari

  • +55 (57 voturi)    
    logica psd : geniala! (Vineri, 15 iunie 2018, 17:38)

    Francisc 1 [utilizator]

    da au audienta inca mare!
    • +45 (49 voturi)    
      Dumnezeule, ce bou putem avea ministru (Vineri, 15 iunie 2018, 18:22)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Cum naiba sa avem autostrazi cand minstrul gandeste ca oamenii grotelor. Banuiesc ca se crede si spiritual individul....
      • +2 (2 voturi)    
        Pana una alta, politicienii au salarii mari (Duminică, 17 iunie 2018, 12:36)

        DuieMragnea [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Si indiferent ca au autostrazi sau nu, ii doare in pix de noi.
        Platiti-va impozitele! Fara ele, ei nu mai primesc bani.
    • +29 (31 voturi)    
      Titlul de articol de pe HotNews (Vineri, 15 iunie 2018, 18:45)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Ian Pearson (Ford) către Guvern: Nu doar că VREM să vă respectați promisiunile privind infrastructura, TREBUIE

      Dar cine vrea salarii mici nu aude asta.
    • +25 (27 voturi)    
      Aceeasi logica si la educatie (Vineri, 15 iunie 2018, 19:16)

      Gojifruit [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Daca sunt oamenii educati, cer salarii mari si pleaca investitorii. D’aia trebuie sa ramanem prosti.
      • +6 (6 voturi)    
        Si la sanatate (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 11:06)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Gojifruit

        daca ai popor sanatos, pleaca multinationalele din industria farmaceutica. plus ca riscam sa falimenteze BOR srl, cel mai mare angajator din Romania..
    • +12 (12 voturi)    
      ...mda..inke un motiv.. (Vineri, 15 iunie 2018, 21:56)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      ..sa nu facem autostrazi .
    • +4 (4 voturi)    
      Apropos (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 19:56)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Chestia asta cred ca va intra la "Cugetarea Anului".

      Oricum e buna pentru campania electorala, oricand va fi.
  • +39 (39 voturi)    
    deci, (Vineri, 15 iunie 2018, 17:40)

    Mecelalalt [utilizator]

    pe limba romana a unora, sa nu mai mancam ca tot ni se face foame, sa nu ne mai spalam....etc
  • +46 (48 voturi)    
    CE CRETIN! (Vineri, 15 iunie 2018, 17:43)

    schroedinger [utilizator]

    Cu ce-om fi gresit noi amarastenii sa avem asemenea specimene?!
    • +18 (20 voturi)    
      Am gresit ca nu ne-am dus (Vineri, 15 iunie 2018, 22:25)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      la vot in 2016
    • +1 (1 vot)    
      Eu as rezuma astfel, (Luni, 18 iunie 2018, 16:46)

      BibiAfricanul [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      Noaptea Mintii!!!!!!!
  • +5 (31 voturi)    
    Gand la gand cu Basescu... (Vineri, 15 iunie 2018, 17:45)

    andipetre [utilizator]

    Si ala zicea ca nu avem noi nevoie de autostrazi. Vorba lui: ce blestem o fi pe poporul asta sa aiba de ales doar intre comunisti?
    • +13 (17 voturi)    
      Gresesti (Vineri, 15 iunie 2018, 19:13)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      sau dezinformezi voit.
      Basescu nu a spus niciodata ca nu avem nevoie de autostrazi.El a spus: prima data drumuri rapide, dupa aceea autostrazi. Si sub el, ca ministru al trasporturilor,s-au facut sute de kilometri de drumuri de calitate. Mai tii minte:"Aici sunt banii Dumneavoastra"?
    • +4 (4 voturi)    
      vezi (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 11:26)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      Fara sai iau apararea, vezi cand a spus-o...A trecut cam multra vreme si altceva era mai urgent atunci...
  • +32 (36 voturi)    
    Genial (Vineri, 15 iunie 2018, 17:46)

    omezu [utilizator]

    Deci P$D nu construieste autostrazi ca sa nu scada salariile! Acum m-am luminat! Ma miram eu de ce in Germania, de exemplu, sunt salariile atat de "mici"...niste fraieri nemtii astia, asa le trebuie daca n-au genii precum Sova (si asta si ala dinainte) :))
    • +17 (17 voturi)    
      Daca nemtii afla de "cugetarea" lui Sova (Vineri, 15 iunie 2018, 18:52)

      mircea_cjn [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      ..precis că vor incepe să-si demoleze autostrazile !

      Am crezut că Andruscă e tot ce poate da mai bun Moldova. M-am inselat, Sova ăsta îl intrece.
    • +2 (2 voturi)    
      mai rau (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 11:10)

      anonim3 [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      Ca sa nu creasca salariile!
  • -35 (43 voturi)    
    Trebuie sa-i dau un 10 ministrului pt. afirmație. (Vineri, 15 iunie 2018, 17:48)

    simplex1 [utilizator]

    Autostrăzile gonesc investitorii nu ii aduc. O țara având multe autostrăzi este considerata cu nivel de trai ridicat și reprezinta ultimul loc unde o firma străină vine sa-și deschidă o filiala. Străinii cauta doar forța de munca extrem de ieftina.

    Pe de alta parte ce nevoie avem de acești investitori (în realitate jefuitori) dacă nu dau decât minimul necesar traiului? Pleci în străinătate, ceri ajutor social și ieși mai bine decât angajat în Romania.
    • +11 (11 voturi)    
      Imi pare rau sa o spun (Vineri, 15 iunie 2018, 18:03)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

      dat toti activul PCR, PSD, a fost indoctrinat ca in capitalism totul e un fel de jaf la drumul mare si toti se exploateaza fara mila, exact cum i-au invatat la Stefan Gheorghiu.

      Mai mult, cand fostii activisi au ajuns, prin voia sortii postdecembriste, capitalisti sau in functii publice, s-au comportat cu angajatii si subalternii asa cum i-a invatat la Partid: i-au exploatat fara mila. Asa de "bine" incat oamenii au plecat in tarile alea cu autostrazi multe si fara investitori, tot mai bine ca aici.
      Asta ca sa vedeti logica acestui individ.

      Aaa, si am impresia ca, din tot capitalismul asta, au venit aceleasi scursuri de investitori pe care ii merita conducatorii astia.

      Asa ca l-as intreba pe baietasul asta: de unde stii tu ma cum e in tarile cu autostrazi ? Ce fac oamenii aia, cum traiesc si ce probleme au de fapt ?

      Eu unul as vrea sa traiesc intr-o strada cu multe autostrazi si fara investitori de mana a 3-a, cum sunt cei care vin aici, la Romanica.
    • +31 (31 voturi)    
      20-20 (Vineri, 15 iunie 2018, 18:12)

      Goguletz [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

      Dancila, tu esti? Inseamna ca si in Teleorman e nivel de trai ridicat de nu prinzi pic de investitor.
    • +15 (15 voturi)    
      Ii dau si eu 10 pt logica de urangutan (Vineri, 15 iunie 2018, 20:51)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

      Desi jicnesc urangutanii!!! Culmea e ca in tarile cu autostrazi se traieste bine, iar tu, fara autostrazi, esti calicul Europei. Culmea e ca multinationals au aparut si prosperat in tarile cu, culmea, autostrazi!!!!
    • +15 (15 voturi)    
      Vezi Japonia (Vineri, 15 iunie 2018, 21:21)

      liberte, egalite, mouie pesede [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

      Si Germania. Niste tari sarace.
    • +15 (15 voturi)    
      pai atunci sa distrugem si bucatile (Vineri, 15 iunie 2018, 22:27)

      yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

      de autostrada care le avem ca sa vina mai multi investitori, nu?

      mai amarastene, tu te auzi?
    • +8 (8 voturi)    
      Ești retoric rău, domnu(sau să-ți spun tovarăș)? (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 7:53)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

      Ce nevoie avem de investitori? Păi să-ți desenez(că de explicat, n-ai pricepe): regimul comunist a decapitalizat economia(prin plata ultrarapidă a datoriilor făcute fără cap).După faza comunizmului, țara era a)decapitalizată, b) detehnologizată. Bineînțeles că nu o fac din inima lor bună, ca PCR-PSD, care nu vrea nimic în schimb(ei, poate niște salarii și pensii zdravene).
      Deci dacă România s-a dezvoltat cât de cât, este datorită acestor investitori(Dacia asigură DOAR EA câteva procente din exporturile României!).
      Investitorii vor să câștige ceva pentru că au băgat bani și tehnologie în România. PCR-PSD a băgat doar propagandă și a jefuit cât cuprinde (de la deputatul Bivolaru, devalizatorul de bănci, la Micky Șpagă, Nicușor Constantinescu Porcul, Hrebenciuc spaima pădurilor, Năstase Japca-n Case, șirul jefuitorilor PSD nu are capăt).
      Deci cine este adevăratul hoț? Cum spunea Domnul Tudor, PCR-PSD are o singură definiție: tagma jăpcuitorilor.
    • +5 (5 voturi)    
      hehe (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 10:00)

      [utilizator] [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

      "Când o să avem autostrăzi, o să avem salarii mari și multinaționalele vor pleca către alte zone fără autostrăzi, dar cu salarii mici"

      aberezi greu, tovarashe simplexeanu.

      neoburghezul comunist care a produs voma din citatul de mai sus stie ca daca o sa avem autostrazi, poporul va avea mai multe oportunitati iar psd-ul nu va mai putea fura si nici santaja pe aia asistati social.
      multinationalele nu pot fi strunite asa cum vor comunistii aflati acum la putere.e greu sa ii spui unuia de ala sa cotizeze pentru partid.

      n-ar mai putea fura si haladui in voie prin coduri si paracoduri pe care sa si le faca ca sa poata pradui linistiti .

      hotului de hot ii este frica...pricepi tovarashe comunistex?
  • +23 (25 voturi)    
    :) (Vineri, 15 iunie 2018, 17:49)

    owl [utilizator]

    si PSD vrea sa fie salarii mici sau asta nu e de la PSD?
  • -35 (35 voturi)    
    Trebuia sa fie USR-ist (Vineri, 15 iunie 2018, 17:53)

    newlook [utilizator]

    Cu asa logica de sluga, tampitelul asta trebuia sa fie USR-ist.

    Pe undeva are dreptate; multinationalele vin in Ro pentru salariile mici, dar sa faci din asta o legatura cu autostrazile, trebuie sa fii tampit, ca #rezistii.

    Daca HN si propaganda sorosista nu a scos din context chestia asta (foarte probabil dealtfel), trebuie urgent dat afara si trimis la #rezist sa se integreze in peisaj, ca purtator mononeuronal de acoperis deasupra gatului.
    • +6 (6 voturi)    
      Buna idee (Vineri, 15 iunie 2018, 18:56)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Sigur sa incerce USR-ul. Macar nu vom mai auzi niciodata de el.
      • -5 (7 voturi)    
        De ce? USR nu va mai exista? (Vineri, 15 iunie 2018, 23:08)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui Caligula

        De ce? USR nu va mai exista?
        • +4 (4 voturi)    
          Hehe (Vineri, 15 iunie 2018, 23:54)

          Caligula [utilizator] i-a raspuns lui newlook

          Ce importanta are? Nu vom mai auzi de el.

          Daca incearca, nu inseamna ca va fi si primit in USR, dar sigur va fi dat afara in partidul "geniilor carpatini", la care logica de sluga nu are ce cauta, dupa cum frumos spui tu, si nimeni nu te crede. Ca de aia bati recordul la minusuri...
          • 0 (0 voturi)    
            Hehehe, "recordul la minusuri" (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 16:41)

            newlook [utilizator] i-a raspuns lui Caligula

            Hehehe, "recordul la minusuri"

            Prietene, ai o viata chinuita daca scopul tau e sa faci frumos pe HN.

            Personal, m-as simti insultat de plusuri date de anumite creiere spalate de pe acest site cenzurat. 90% dintre parerile ce nu bat unde trebuie sunt blocate.

            Banuiesc ca nu te-ai intrebat vreodata de ce - daca voi sunteti atat de convinsi de adevarul vostru - practicati o cenzura pentru care si comunistii v-ar invidia. Simplul fapt de a te intreba presupune "a gandi" ceeea ce nu e incurajat de plusacii de serviciu HN, redactori si comentatori.
    • +10 (10 voturi)    
      Really??? Pareai destept!!! (Vineri, 15 iunie 2018, 20:53)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Chiar nu intelegi importanta autostrazilor??? Si spuneai ca ai fost prin US!!!
  • +11 (11 voturi)    
    Una din...devizele psd-ului este... (Vineri, 15 iunie 2018, 17:56)

    gigiN [utilizator]

    …"Nici un om normal in guvern".Sigur,mai nesimtitule,doar voi trebuie sa aveti salarii mari,noi ceilalti nu contam pentru voi !!!
  • +26 (26 voturi)    
    asa e (Vineri, 15 iunie 2018, 17:59)

    Andrei453530 [utilizator]

    eu propun sa decopertam DN-urile, DJ-urile, sa ne facem case de chirpici, caci, vazandu-ne saraci, vor veni si mai multe multinationale.
  • +28 (28 voturi)    
    Alo, to'arasu'! (Vineri, 15 iunie 2018, 18:08)

    Altiro [utilizator]

    Indeplinesti conditiile: ai salariu mare si n-avem autostrazi. Cara-te spre alte zone!
    • +11 (11 voturi)    
      superba propunere (Vineri, 15 iunie 2018, 19:50)

      georghe [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

      Se potriveste pentru sute si mii de politruci
  • +6 (6 voturi)    
    ce destept esti bai marcule (Vineri, 15 iunie 2018, 18:13)

    Stapanu [utilizator]

    n-as vrea sa fiu in locul tau (!!!) deci e mai bine asa cu gropi (!)
  • +13 (13 voturi)    
    Cum putem avea un asa tampit ca asta (Vineri, 15 iunie 2018, 18:13)

    Rescator [utilizator]

    ministru!?Cred ca poate lua premiul pentru cea mai
    cretina declaratie din ultimii 1000 de ani.Deci fratilor,
    luati cu PSD/PCR ca sa nu vi se aplece.
    • 0 (0 voturi)    
      multumeste lui Dragnea (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 11:12)

      anonim3 [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      Si tuturor celor care fie au votat PSD-ALDE, fie nu au votat in 2016. Aviz pentru data viitoare.
      • +3 (3 voturi)    
        Eu din 1990 si pana astazi nu am (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 13:58)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui anonim3

        votat cu Ciuma Rosie.De multa vreme il numesc pe Daddy-Abu Dragneev.Acum am renuntat si voi
        folosi pentru repetentul din cel mai prapadit județ
        al țarii,cu numele corect dat de CTP,acela de
        Liv Jong Unu,dictatorul tot mai obraznic si irațional.Asa ca eu nu am ce mulțumiri sa-i aduc
        distrugatorului Romaniei.
  • +11 (11 voturi)    
    El este (Vineri, 15 iunie 2018, 18:17)

    mariushn [utilizator]

    ... ministrul __transporturilor__ !

    Ba tata, ce oameni avem in guvern!
    Unu si unu!
  • +9 (9 voturi)    
    În sfârșit LUMINĂ... (Vineri, 15 iunie 2018, 18:17)

    Cetateandinardeal [utilizator]

    Ok, hai să luăm de bună această afirmație a dlui. Șova, caz în care, mă întreb, de ce arată așa „de bine” restul infrastructurii rutiere și nu numai. Înțeleg din logica enunțată că, autostrăzile nu aduc fericirea într-un final, dar sa stăm la nivel de „Județeană” stimabile.
  • +11 (11 voturi)    
    Prostia la nivel ministerial (Vineri, 15 iunie 2018, 18:25)

    mimiloi [utilizator]

    Mai bine spune ca n-aveti bani, ca ati sistat orice invesitie ca sa puteti plati prapaditele de pensii si salariile umflate cu pompa. Totul ca dragnea sa fie ales presedinte.
  • +14 (14 voturi)    
    deci voi nu faceti autostrazi (Vineri, 15 iunie 2018, 19:04)

    ostrogotul [utilizator]

    din patriotism, ca sa nu plece multinationallele
  • +4 (4 voturi)    
    asa si in germania (Vineri, 15 iunie 2018, 20:26)

    Coco Whistle [utilizator]

    pian si ceasca le-ar fi facut fara sa treaca prin aceasta adinca analiza.
  • +8 (8 voturi)    
    PSD=PCR (Vineri, 15 iunie 2018, 20:46)

    PeterBadesco [utilizator]

    Si cand o sa avem autostrazi ? Cand o zbura porcul , si probabil tot atunci or sa fie si salarile bune ,...!
  • +13 (13 voturi)    
    Asta a tras ceva pe nas? (Vineri, 15 iunie 2018, 21:36)

    Inna100 [utilizator]

    Sau pur si si simplu este ca si sefii lui dragnea, vasilica &co
    Astia chiar vor sa distruga Romania..
  • +9 (9 voturi)    
    de aia unii oameni nu au ce cauta acolo (Vineri, 15 iunie 2018, 22:17)

    VaseaV [utilizator]

    din logica lui, mai bine sa fii sarac decat sa fii bogat sau mai bine prost decat sa fii destept ... de aia romanul atat merita ...
  • +7 (7 voturi)    
    doamne, (Vineri, 15 iunie 2018, 22:58)

    catalinn [utilizator]

    asta-i sanatos la cap ?
  • +6 (6 voturi)    
    no, data viitoare iesim la vot (Vineri, 15 iunie 2018, 22:59)

    buha [utilizator]

    chiar ca e destul!
    data viitoare trebuie sa iesim si sa votam!
  • +8 (8 voturi)    
    Interesant (Vineri, 15 iunie 2018, 23:20)

    CrBl [utilizator]

    Stie cineva vreo tara (mai din Europa, așa) care să nu aibă autostrăzi, unde să se poată muta in liniste corporatistii? Eu nu prea știu. Asa ca suntem salvați. Nu au unde pleca.....
  • +7 (7 voturi)    
    fuckin' retard - cum plm e asta ministru? (Vineri, 15 iunie 2018, 23:42)

    natbl73 [utilizator]

    de-aia a deschis Renault in Tanger, ca aia in jungla africana se deplaseaza din liana in liana ???!!!
  • +8 (8 voturi)    
    ce rol are Ministrul Transportului? (Vineri, 15 iunie 2018, 23:48)

    CIP03 [utilizator]

    daca nu se fac autostrazi, nici poduri atunci de ce mai avem Ministrul Transportului? De ce platim salarii din taxele noastre unor oameni care nu fac nimic pentru acel salariu?
  • +7 (7 voturi)    
    ar trebui sa ramanem in epoca de piatra.. (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 0:28)

    qwerasdf [utilizator]

    e scandalos ca strainii au ajuns sa conduca Dusterele facute in Romania, deci sorosistii astia se plimba pe carca bietilor romani.. ia, hai, inchideti fabrica, sa nu se mai plimbe ei cu masinile romanesti, facute cu atata truda...

    cat de retard sa fii sa crezi ce zice marioneta asta lipsita de creier?! ca autostrazile sunt de vina pentru salariile mici?

    Doamne, cu ce-am gresit sa fim condusi de incompetentii astia?!
  • +6 (6 voturi)    
    Ca să vezi ... (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 3:17)

    Celbland [utilizator]

    Eu credeam că multinaționalele vin în România pentru forța de muncă calificată, pentru nivelul cultural ridicat, pentru productivitate sporită față de alte țări, ...

    Și mai eram convins că o infrastructură dezvoltata și eficientă ar facilita transportul mai rapid și mai ieftin al materiilor prime, pieselor și produselor finite.

    Bineînțeles că asta ar duce la creșterea salariilor, iar oamenii îndestulați nu vor mai vota PSD.
  • +5 (5 voturi)    
    Timpitel (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 6:00)

    Ipse1954 [utilizator]

    Cums aface ca in Ungaria care este impinzita de autostrazi este aleasa din nou de Mercedes pentru o investitie de 1 miliard?
  • +5 (5 voturi)    
    Asta va fi data afara (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 6:31)

    Pac-pac [utilizator]

    Va fi dat afara pentru ca si-a permis sa coboare nivelul prostiei peste cel al sefului direct, Veorica!
    Cu siguranta pe Veorica o roade invidia si pana luni ii face felul.

    In alta ordine de idei, ma intreb si eu, de ce s-au inghesuit o multime de multinationale in judetul Timis, Arad, ba chiar si mai spre nord catre Bihor si Cluj?

    De dragul unor primari nulitati gen Robu, Falca, cu voia dvs. Boc? Nicidecum. De dragul infrastructurii pentru ca in acele zone esti doar la cativa zeci de kilometri distanta de civilizatie. Suporti cateva zeci de minute mizeria de infrastructura din Romania si apoi respiri usurat!

    Si doi la mana; de ce nu s-au inghesuit multinationalele in Moldova? Aud, d-le ministru?
  • +8 (8 voturi)    
    Asta din ce grotă a mai răsărit? (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 8:12)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Asta nu e din Bacău, ca și vrancenu-firea-pandele? Au fost colegi de bancă, ceva? Că aluatul e la fel...

    Uninominal, 300 parlamentari, cazier judiciar - dar tot nu o sa fie de ajuns!
    Musai trebuie si un test de IQ atasat la dosarul celor care candideaza pe functii publice!!! Și stabilit un prag minim, măcar 50-60 așa...
  • +3 (3 voturi)    
    Lucian Șova (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 9:35)

    florinos [utilizator]

    Lucian Șova este din Bacau, adică din Moldova, regiunea unde nu exista nici 5 km de autostrada după 22 de ani de conducere FSN - USL - PSD.
  • +4 (4 voturi)    
    O asemenea logica . . . (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 9:55)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . .chiar nu am mai auzit! Chiar si un neispravit ca Dragnea ar trebui sa se sesizeze si sa-l dea dracului afara din guvern.
  • +1 (1 vot)    
    Incep sa ma mir.... (Sâmbătă, 16 iunie 2018, 17:32)

    Costello [utilizator]

    .... cat de multi dobitoci sunt in rezerva de cadre a unui partid care intamplator se afla la guvernare, gratie comoditatii unor concetateni de a merge la vot!
  • 0 (0 voturi)    
    Logica antiromaneasca a PSD-ului (Duminică, 17 iunie 2018, 11:35)

    grunespferd [utilizator]

    PSD-ul tine Romania intr-o nedezvoltare si busculada continua, pentru a putea ramane la putere gasca asta de gusati tovarasi moscoviti, chiar daca nu vorbesc boaba de rusa!
    Cata vreme va mai exista PSD-ul si tovarasi ca boul asta, tara va fi condamnata la sclavie si subdezvoltare!