​VIDEO FOTO Aeroportul Otopeni: Mesajul „Bine ați venit” tradus în mai multe limbi, dar pus pe tavanul din zona „Plecări”

de Victor Cozmei     HotNews.ro


Mesajul Welcome in zona portilor de imbarcare la Otopeni
Foto: CNAB
Mesajul ”Bine ați venit”, tradus în mai multe limbi străine, a fost montat pe tavanul aeroportului Otopeni, însă în zona de „plecări”, în apropierea primelor porți de îmbarcare. Reprezentanții aeroportului au precizat pentru HotNews.ro că inițiativa nu aparține Companiei Aeroporturi București, ci a celor care gestionează zona comercială și că momentan mesajul este montat provizoriu.









Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















45006 vizualizari

  • +36 (36 voturi)    
    Citez din clasici (Luni, 18 martie 2019, 17:01)

    banatul e fruncea [utilizator]

    "Merge si asa..."
    • +33 (35 voturi)    
      nu inteleg unde e greseala (Luni, 18 martie 2019, 17:16)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui banatul e fruncea

      poate sa fi adaugat "ati luat decizia buna"
    • +17 (17 voturi)    
      tara prostilor.... (Luni, 18 martie 2019, 18:13)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui banatul e fruncea

      tara prostilor....
    • +15 (15 voturi)    
      Banc (Luni, 18 martie 2019, 19:52)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui banatul e fruncea

      De ce credeti ca o apa plata care este 2 ron in magazinele din oras este 10 ron in aeroport, mai scump decat o apa din Paris ?

      Q; De ce cei de la Aeroportul Otopeni nu au voie sa facă Sex intre ei ?
      A: Pentru ca toti sunt rude intre ei.
  • +33 (33 voturi)    
    PAI DACA ACOLO ESTE LOC! (Luni, 18 martie 2019, 17:09)

    schroedinger [utilizator]

    Ce naiba si voi....
  • +32 (34 voturi)    
    Pai...asa e corect! (Luni, 18 martie 2019, 17:12)

    vio7 [utilizator]

    Sa multumim romanilor care trec un pic pe acasa si mai lasa cateva milioane rudelor care voteaza cu PSD si pleaca repejor sa faca altele.Aia patrioti!
  • +24 (24 voturi)    
    Mda (Luni, 18 martie 2019, 17:18)

    kiko123 [utilizator]

    Asa se intampla cand avem "nepotul potrivit la locul potrivit"
    • +17 (17 voturi)    
      greseala ! (Luni, 18 martie 2019, 18:33)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui kiko123

      Se spune "netot" si nu "nepot"
  • +23 (27 voturi)    
    E corect așa (Luni, 18 martie 2019, 17:22)

    Nyk1 [utilizator]

    „Bine ați venit” la civilizație. De-aici încolo, lăsați România în urmă.
  • +18 (18 voturi)    
    Drum bun! (Luni, 18 martie 2019, 17:25)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Să pună și un mesaj cu DRUM BUN la terminalul de Sosiri, ca să știe călătorii că nu au ce căuta in această țară, unde un Parlament de hoți (psd+alde+udmr+minorități) dă legi pentru hoți și voteaza un guvern psd+alde = hoți,
  • +27 (29 voturi)    
    The Rest Of The World ne ureaza Welcome (Luni, 18 martie 2019, 17:29)

    Dalinar [utilizator]

    Romanilor care plecam din tara. Fain tare.
  • +19 (19 voturi)    
    Nu-mi vine sa cred (Luni, 18 martie 2019, 17:50)

    soundtrack [utilizator]

    Cat de multi prosti sunt in functii si cat de rapid s-a degradat calitatea umana in Romania!
  • +21 (21 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 18 martie 2019, 17:53)

    gorky.park [anonim]

  • +16 (18 voturi)    
    pai... (Luni, 18 martie 2019, 18:28)

    gab0iu [utilizator]

    etern uimitoarea Romanie...
  • +12 (12 voturi)    
    Așa lucrează guvernul PSD-ALDE. (Luni, 18 martie 2019, 19:05)

    asavreau [utilizator]

    Dea-îndoaselea.
  • +4 (4 voturi)    
    de fapt .... (Marţi, 19 martie 2019, 1:44)

    ber [utilizator]

    au vrut sa spuna: Bine ati venit ca sa plecati!
    Iata ca Einstein a avut dreptate cu cele doua lucruri infinite: unul dintre ele era sigur prostia!
  • +6 (6 voturi)    
    La terninalul plecari (Marţi, 19 martie 2019, 2:59)

    John_english [utilizator]

    Il intreb pe un angajat al aeroportului unde se face chek-in-ul pt compania x.

    Omul foarte deranjat de intrebare "Ce ma intrebi pe mine ma. Citeste si tu ce scrie pe panourile alea."

    Bine ca au schimbat milițienii de la sosiri cu baieti si fete tineri si respectuosi ca ne faceam de kko pt o tara europeana.
  • +1 (5 voturi)    
    daca aeroportul e international e normal (Marţi, 19 martie 2019, 5:07)

    Coco Whistle [utilizator]

    sa avem afisaj doar in engleza. indicatoarele sint f aglomerate, cit despre prostie....e mare doamnelor si domnilor. cine a avut ideea? cind ma dau cu avionul ma infioara vocea aceea banala cu o intonatie falsa ptr sinucigasi. imi strica ziua. insotitorii de zbor pot vorbi in engleza sau franceza WTF , da-mi senzatia ca sintem insotiti de oameni nu de o voce pe banda care se adreseaza vitelor.
  • 0 (0 voturi)    
    prosti, prosti dar... (Marţi, 19 martie 2019, 16:51)

    ..13 [utilizator]

    Cat mai sus!

    Nimic neintentionat, expresia vie a partidului care este in toate!