​Arbitrul Adrian Cojocaru a întrerupt temporar partida dintre Farul Constanța și Sepsi Sfântu Gheorghe din cauza scandărilor xenofobe ale galeriei gazdelor. Meciul a fost reluat după două minute.

Suporterii echipei Farul ConstanțaFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

Farul vs Sepsi, întrerupt pentru două minute în urma unor scandări xenofobe

În minutul 42 al meciului dintre Farul și Sepsi, la scorul de 0-3, arbitrul Adrian Cojocaru a decis să întrerupă partida, din cauza scandărilor galeriei constănțene.

Atât crainicul stadionului, cât și căpitanul Farului, Constantin Grameni, au făcut apel la suporteri pentru a înceta scandările.

După doar două minute, centralul a decis că meciul poate continua.

Aici poți vedea momentul din partida Farul vs Sepsi.

În sezonul trecut, confruntarea dintre Sepsi și U Craiova 1948 a fost întreruptă de arbitrul Andrei Chivulete după 26 de minute, apoi suspendată definitiv, tot în urma unor scandări xenofobe ale suporterilor olteni.

Deși inițial Comisia de Disciplină a FRF acordase meci câștigat cu 3-0 la masa verde pentru covăsneni, la recurs s-a decis rejucarea acestuia.