VIDEO Șeful Metrorex deschide cu o rangă ușa unui chioșc de la metrou înainte de demolare: „Hai că nu poți, fraiere!” / „Javră ordinară! Hai intră în magazin, jegule”

de C.V.     HotNews.ro
Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:25 Monitorizari | Proiecte Infrastructura >> Articole


Seful Metrorex deaschdie cu ranga usa unui chiosc
Foto: Captura Digi 24
În acțiunea de evacuare și de demolare a primelor chioșcuri de la metrou s-a implicat direct și noul director Metrorex, Ștefan Paraschiv. Acesta s-a chinuit minute bune să deschidă cu o rangă ușa unui magazin care nu a fost evacuat și era încuiat. Totul sub tirul scandărilor și huiduielilor comercianților, ținuți la distanță de un cordon de polițiști și jandarmi.

„N-au voie... Nu ți-e rușine să pui mâna pe rangă, nesimțitule” se aude cum strigă un comerciant în timp ce șeful Metrorex pune mâna pe rangă și începe să forțeze ușa chioșcului.

„Hai că nu poți, fraierule”, strigă o femeie din spatele jandarmilor când șeful de la Metrou eșuează la prima încercare de a deschide ușa chioșcului.

„Poliția și jandarmii nu au altceva de făcut decât să asiste cum un director... pus tot de lume să dea drumul și să spargă magazinul. Praful să se aleagă de tine! Javră ordinară! Hai intră în magazin, jegule”, strigă o altă femeie.




CITEȘTE ȘI:

VIDEO A început demolarea spațiilor comerciale de la metrou: Primele chioșcuri, evacuate în stația Ștefan cel Mare / Cordoane de jandarmi în jurul magazinelor ce sunt evacuate. Comercianții protestează






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















43249 vizualizari

  • -18 (38 voturi)    
    v-am zis ca va fi scandal. (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:28)

    Gryphus [utilizator]

    sa vedeti ce cric va fi la UNIRII cand incepe demolarea

    daca incepe
    • +7 (15 voturi)    
      asa? si? (Miercuri, 7 aprilie 2021, 20:49)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Morala?
  • +4 (18 voturi)    
    can can (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:37)

    WaffenSS [utilizator]

    pam pam
  • +45 (57 voturi)    
    Jos mafia lui Radoi! (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:41)

    emil bobu [utilizator]

    In Romania se pot face bani legal, nu doar cu contracte expirate din 2018, folosind proprietatea Metrorex in folosul propriu.
    • 0 (6 voturi)    
      Folos propriu... (Joi, 8 aprilie 2021, 12:55)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Nu crezi ca era in parnaie acum daca ce zici e adevarat :)))
  • +47 (57 voturi)    
    . (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:44)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    Să stai în ilegalitate trei ani și tot tu să faci gură...vai de voi și de ăia care vă țin isonul deși n-ar ridica un deget să vă „ajute”.
  • -12 (42 voturi)    
    curatenie (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:45)

    VOX. [utilizator]

    Vietile unor amarati vor fi distruse, cu siguranta. Dar ca adevaratii vinovati vor plati cumva, ma indoiesc.

    Marii hoti, criminalii, interlopii, securistii, pensionarii de lux etc. infloresc in Romania, ca intotdeauna.
  • +16 (34 voturi)    
    nu era treaba directorului sa deschida usa (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:47)

    mos ion roata [utilizator]

    trebuia sa se angajeze o firma de demolari, cu utilaje, sa se evacueze totul sub forma de deseuri dar noaptea cand nu este traficul asa de mare.
    • +6 (24 voturi)    
      Pai tocmai invers (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:16)

      galeo [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      Au făcut-o în prime tine in mijlocul zilei, cu s full Metrorex cu ranga in mână, pentru capital de imagine și like-uri pe Facebook.
  • +16 (50 voturi)    
    cu cata ferocitate (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:48)

    alex34 [utilizator]

    injura femeile alea si isi apara job-ul de vanzatoare..., nici nu mai vad dincolo de ochelari, nu m-ar mira sa fie si primele la slujbe prin biserici cu batic si pline de smerenie
    • -11 (35 voturi)    
      Aia-i painea lor (Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:57)

      mescaline [utilizator] i-a raspuns lui alex34

      Dispretul tau e lipsit de sens.
      • +2 (18 voturi)    
        NU e plisit de sens (Miercuri, 7 aprilie 2021, 18:41)

        Adry@n [utilizator] i-a raspuns lui mescaline

        Oriunde in lumea asta cel ce e proprietar are drept asupra spatiului. Nu mai ai contract de 2 ani de zile, nu mai pun faptul ca nu am vazut ever chioscuri la metrou prin alte tari... Ba am vazut la Viena in cateva statii cu amenajari speciale pentru asa ceva, gaseai un starbucks si alte magazine de lant nu tot felul de golani care spala bani.
        Dar cred ca are dreptate baiatu de mai sus. Sosoaca e pe la toate pupacelile de oase si cand te injura sosoaca sa te stii tata, ca nici dunarea la cote maxime nu te mai spala!
        • +3 (5 voturi)    
          Viena (Joi, 8 aprilie 2021, 12:59)

          FortApache [utilizator] i-a raspuns lui Adry@n

          Bre, unde va credeti? La Londra, la Viena...:)))

          Sunteti in Romania/Bucuresti...cu ranga cu alea alea...

          Dunarea...este plina de peturi :)))
          • 0 (2 voturi)    
            tre sa inceapa (Vineri, 9 aprilie 2021, 10:25)

            ioana_i123 [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

            de undeva curatenia..daca gandim asa nu se mai face nimic niciodata. Metroul din budapeste,praga,varsovia toate arata mai decent si sunt pe profit (2-5%)
    • -14 (26 voturi)    
      daca (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:35)

      Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui alex34

      tu ai fi aruncat de maine in strada, fara nici un mijloc sa-ti castigi existenta, cam ce-ai face ? Mucosi de-astia ca tine sunt gramada, facand clabuci din spatele tastaturii... in viata reala nu sunteti in stare nici sa va legati la sirete cum trebuie...
      • +3 (17 voturi)    
        stai linistit (Miercuri, 7 aprilie 2021, 18:44)

        Adry@n [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

        Va panicati voi astia de la stat?
        Noi la privat mai suntem si concediati cand firma o duce prost, nu e ca si cand ar da-o cineva afara din propria casa. Practic nu mai are contract de inchiriere de ani de zile iar, femeile astea saracile nu iau decat un salariu minim pe economie. Jmecherii care iau spatiile de la radoi castiga nu ele. Vanzatoare te angajezi ca cora/mega pe bani la fel si conditii mai bune nu tu curentu ala mizerabil de prin subsolurile alea...
      • +1 (11 voturi)    
        incheiat la sirete? (Miercuri, 7 aprilie 2021, 21:29)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

        deci asta e nivelul intelectual/tehnic al unui postac?
        -Daca stii maica sa te legi la sirete' poti sa te faci deputat!-
        Nu a aruncat nimeni pe nimeni in strada, piata muncii cauta oameni capabili oricand.
        Dar neaparat sa stie sa isi lege sireturile sau macar un fermoar, ceva!
      • -1 (3 voturi)    
        mucos esti tu bai! (Joi, 8 aprilie 2021, 17:42)

        gwolf [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

        lasa lacrimogenele astea penibile, papagalule.
        arunci o gramada de tampenii, te pretinzi interesant sau empatic iar in realitate esti un trol ordinar la simbrie.

        Cine arunca pe cine "in strada"?
        Cum adica "fara mijloc de a-ti castiga existenta?" ai idee cate mii de asiatici importam in economie ca n-avem forta de munca ? e o filmare din Bucuresti tembelule, nu din Tiraspol! A doua zi daca vrea, cucoana fumatoare si vehementa si-a gasit de munca!
        mai bine leaga-te tu la fermoar, pitiponcule, votac pe zahar si ulei...
  • +29 (37 voturi)    
    s-au ales si cu spaga data (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:53)

    Antenistontel [utilizator]

    si cu cascarabeta demolata!
    • +12 (22 voturi)    
      daca nu se pricep la afaceri... (Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:46)

      comentacu [utilizator] i-a raspuns lui Antenistontel

      Ghinion, mai nasol e ca jandarmii aia stateau degeaba in loc sa o salte pe recalcitranta
  • +36 (54 voturi)    
    Si cucoana isterica (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:55)

    VulpeaBatrana [utilizator]

    De ce nu e amendata pentru ca nu poarta masca si luata pe sus de acolo? Mmm?
    • -15 (37 voturi)    
      Numai cei mai tari dintre oameni (Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:04)

      VOX. [utilizator] i-a raspuns lui VulpeaBatrana

      Se gandesc la masca, cand vad ca vietile le sunt distruse.
      • 0 (14 voturi)    
        ce vieti prietene? (Miercuri, 7 aprilie 2021, 18:45)

        Adry@n [utilizator] i-a raspuns lui VOX.

        Ca mor zilnic SUTA de oameni de COVID? ce viata ii e distrusa lu asta ca nu mai castiga 8 milioane de lei? Sau crezi ca ea de acolo castiga mia de euro ca vanzatoare de umbrele si cafea?
  • +5 (31 voturi)    
    adevarul e ca e cam penibil (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:58)

    Hans Metter [utilizator]

    cam cum arunca Piedone marfa pe jos prin piete acum 15 ani
  • +4 (36 voturi)    
    Circ ieftin (Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:02)

    galeo [utilizator]

    Chiar e nevoie sa vina șeful Metrorex să deschidă cu ranga o ghereta.
    Show mediatic ieftin pentru popularitate și capital de imagine.
    Un nou Piedone justițiar, varianta 2021.
  • +5 (23 voturi)    
    singurul lucru dupa care mi-ar parea un pic rau... (Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:11)

    VasileVoicu [utilizator]

    ... este "chioscul" cu merdenelele celebre de la statia Victoriei :-)
    Dar in mod sigur pot sa-si gaseasca un al sediu de productie, ca erau al naibi de bune
    • +7 (23 voturi)    
      Ai scăpat cu viață. (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:09)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui VasileVoicu

      Continui să fii inconștient. Te-ai întrebat ce mediu se creează în Metrou unde toți aruncă ambalajele, uneori și resturi de merdenele ori alte produse, greu de igienizat dacă s-ar vrea igienizarea. Bineînțeles că Sindicatul mafiot a luat banii, dar nu sa gândit că pune viața călătorilor în pericol.
    • -10 (24 voturi)    
      N-o sa le mai vezi niciodata (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:44)

      AndyXXX [utilizator] i-a raspuns lui VasileVoicu

      Patronii or mai avea si alte afaceri, dar angajatii o sa rupa aeroportul in prima zi cand se ridica restrictiile. N-o sa-ti mai faca nimeni merdenele adevarate cu aluat de mana, o sa mananci numai din alea cu foi uscate din comert.
      • +2 (14 voturi)    
        da ma o sa murim de foame (Miercuri, 7 aprilie 2021, 18:47)

        Adry@n [utilizator] i-a raspuns lui AndyXXX

        Asta nu sunt capabile sa se angajeze in Cora/carefour/auchan si se duc in strainatate :))))))))))))))))))))
        Hai ca asta e buna!!!
  • +15 (27 voturi)    
    mda (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:09)

    SoulSearcher [utilizator]

    buticarii neplatitori de taxe votanti PZD

    nuff said :DD
  • -5 (23 voturi)    
    inteleg ca era o mizerie acolo (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:10)

    Cocalarul_Electronic [utilizator]

    dar ce cauta seful metrorex cu ranga sa darame baraci? tara bananiera
  • -10 (22 voturi)    
    O avanpremiera la Marea Resetare (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:14)

    marc.andre [utilizator]

    promovata acerb de Klaus Schwab.
  • -7 (9 voturi)    
    Doamne (Miercuri, 7 aprilie 2021, 17:36)

    SwatGuard [utilizator]

    Mahalagioaiciliii
  • 0 (4 voturi)    
    pe frezogan nu-l bate nimeni (Miercuri, 7 aprilie 2021, 19:49)

    persuasiv [utilizator]

    e cel mai tare-n nesimtire
  • -2 (6 voturi)    
    Doamna (Joi, 8 aprilie 2021, 1:05)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Care injura seful metrorex (chiar, ce pm cauta ala acolo cu levierul?) cel mai probabil e vreo vanzatoare care si-a pierdut jobul. E greu de judecat... maine, peste o luna poate ca-si va gasi un alt loc de munca, la Obor, in Carrefour, in IDM, tot la vandut de lenjerie second hand. DAR, o sa fie o problema: nu va mai putea calatori cu metroul dupa ce strigi Fraiere, jegosule... Sunt multi nebuni care o vor recunoaste...
    Daca sunt baieti destepti, patronii ar face bine sa-si stranga singuri chilotii second hand si super merdenelele (!) sa nu le mai expuna emotional de-aiurea pe bietele vanzatoare...pe bune !
    • -1 (1 vot)    
      SAU (Joi, 8 aprilie 2021, 17:44)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      dupa ce le strang, sa participe frumos la licitatie si sa-si faca plan de investitii asa incat sa le poata puna din nou! si sa sustina cascarabeta fara sifonare.
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Joi, 8 aprilie 2021, 8:52)

    buteflix [utilizator]

    sa vedem cam peste cat timp se vor deschide Noile Chioscuri, bineinteles mult mai sigure pentru calatori. aveti putintica rabdare.
  • +1 (3 voturi)    
    Si totusi (Joi, 8 aprilie 2021, 15:45)

    Ecce_Homo [utilizator]

    Totusi sunt firme care au contracte valabile pentru spatii comerciale la metrou si nu au probleme cu evacuarea. Nici nu s-a pus problema in felul asta. Am client cu 3 puncte de lucru la metrou, 9 salariati in total si nu are problema asta.
    Ideea e ca oamenii astia ocupa abuziv niste locuri pentru care au contracte expirate. Cum s-a ajuns aici? Cui platesc si in baza a ce? Cum isi deduc acele cheltuieli din impozite? Pe baza a ce?
    Urla pentru ca se stiu cu musca pe caciula.